Науково-дослідницька робота учнів ліцею № 4

25.10.2013

Одним із основних завдань ліцею на сучасному етапі  є розвиток інтелектуального потенціалу підростаючого покоління, творчо обдарованої молоді, а саме заняття науково-дослідницькою роботою передбачають створення умов, які сприяють розвитку творчих здібностей, формуванню творчої мотивації та творчих умінь.

Науково-дослідницька робота  полягає в залученні ліцеїстів до діяльності, в ході якої вони можуть формувати свої наукові інтереси. Учні одержують початкову науково-теоретичну і науково-практичну підготовку, що передбачає подальше успішне навчання їх у вузі і професійну орієнтацію на наукову діяльність в майбутньому в різних галузях науки та виробництва.

Позаурочна дослідницька робота з обдарованими дітьмидає змогу підвищити мотивацію та пізнавальну активність учнів, викликати в них інтерес до більш поглибленого вивчення предмета, сприяє формуванню інформаційних навичок, комунікабельності, більшої самостійності у виборі шляхів та методів пошуку.Обговорення результатів роботи проходить на семінарах і конференціях, що проводяться кафедрами ліцею.

Напрямки роботи наукового товариства «Ерудит»:

1. Науково-дослідницька робота у відділеннях  БМАН.

2. Участь в:

- міжнародних і Всеукраїнських конкурсах: «Кенгуру», «Патріот», «Левеня», «Кришталева сова», «Колосок», «Бобер», "Puzzle",  " Грінвіч", «Мультітест - олімпус», «Соняшник», «Лелека», «Знай, українське!»

- олімпіадах всіх рівнів;

- науково-практичних конференціях з суспільно-гуманітарних та природничих дисциплін;

3. Фольклорні експедиції.

4.Краєзнавчо-пошукові експедиції.

5.Друк учнів в пресі: ж. «Українська ластівка», ліцейний вісник «Шпора», творчі буклети.

6. Персональні виставки учнівських робіт, учнівські презентації.

Щорічно учні ліцею отримують перемоги у ІІ, ІІІ турах Всеукраїнських предметних олімпіад, у конкурсі ім. Яцика, мовно-літературному Шевченківському, акції «Громадянин», у Всеукраїнській експедиції учнівської та студентської молоді України «Моя Батьківщина – Україна», в обласному  конкурсі експериментально - дослідницьких робіт з природознавства  «Юний  дослідник», проектах  з англійської  мови, українознавства, освітній науковій конференції « Всесвіт», конкурсі юних програмістів та користувачів ПК.

В  кінці навчального року за поданими даними заступник з НМР  підводить підсумки роботи, переможці на лінійці нагороджуються грошовими преміями, проводиться свято обдарованих дітей.

Педагоги ліцею і  в подальшій роботібудуть спрямовувати науково-дослідницьку діяльність учнів  в світлі рекомендацій Крайових зборів керівників навчальних закладів від 22.08.2013 року "Розвиток освіти краю в контексті соціальних ініціатив Президента України «Діти – майбутнє України», поновлювати банк даних обдарованих дітей та сприяти їх участі у різних конкурсах та олімпіадах, популяризувати кращий досвід роботи з обдарованими дітьми.